SZKOŁA OTWARTA

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w ramach programu finansowanego z budżetu Gminy Miasta Gdyni „Szkoła Otwarta”, dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ze szkoły i dzielnicy Śródmieście. Wystarczy przyjść na wybrane zajęcia i zapisać się na listę. Uczniowie klas młodszych odbierani są przez nauczyciela prowadzącego ze świetlicy szkolnej.

Zajęcia są bezpłatne! 🙂

OPIS ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU “SZKOŁA OTWARTA”

1. Gry planszowe: zajęcia rozwijające logiczne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, zdrową rywalizację.
  2. Animacje komputerowe: wprowadzenie w podstawy programu Pivot Animator.
  3. „Komputerowy zawrót głowy”: tworzenie prostych algorytmów, budowanie obiektów w losowo generowanym świecie, pozyskiwanie surowców z otaczającego świata.
  4. „Pomyśl sam”: kreowanie inwencji twórczej dziecka.
  5. „Mały choreograf”: uczestnik zajęć ma możliwość poznania różnych rodzajów tańca. Jest twórcą, a nie tylko odtwórcą. Wykazuje własną kreatywność pracy w grupie. Tworzy własne układy taneczne. Praca taka pozwala dzieciom na większą pewność siebie, rozwija twórcze myślenie, uczy odpowiedzialności i integruje w grupie.
  6. Fitness power-pump: trening dedykowany wszystkim, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnej siłowni. Ćwiczenia te mogą wykonywać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Pięknie ukształtowana sylwetka bez rozbudowy masy mięśniowej, jędrniejsze ciało, a także większa naturalna siła mięśni i lepsza sprawność organizmu. Poza tym trening znacznie poprawia wydolność organizmu i skutecznie przeciwdziała osteoporozie.
  7. Zajęcia wzmacniające z elementami pilatesu: uniwersalny trening wzmacniający wszystkie mięśnie ciała, poprawiający posturę, zapobiegający bólom pleców wynikającym z siedzącego trybu życia. Polecany jest bez względu na wiek, kondycję i możliwości ciała.

TERMINY ZAJĘĆ

Lp Rodzaj zajęć (nazwa) Klasy (miejsce) Termin zajęć
1. „Mały choreograf”, zajęcia taneczne IV-VII (s.gimn.) poniedziałek 13.50-14.35
2. Animacje komputerowe IV-VIII (s. komp.) poniedziałek 15.40-16.25