SZKOŁA OTWARTA

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w kraju, zajęcia w ramach projektu “Szkoła Otwarta” zostają zawieszone do odwołania!

OPIS ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU “SZKOŁA OTWARTA”

1. Gry planszowe: zajęcia rozwijające logiczne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, zdrową rywalizację.
  2. Animacje komputerowe: wprowadzenie w podstawy programu Pivot Animator.
  3. „Matematyka na wesoło”: gry i zabawy matematyczne to niekonwencjonalny, choć mało wykorzystywany sposób nauczania matematyki. Nawet słabsi uczniowie mogą polubić
    matematykę. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym – zabawę z nauką.
  4. „Pomyśl sam”: kreowanie inwencji twórczej dziecka.
  5. „Mały choreograf”: uczestnik zajęć ma możliwość poznania różnych rodzajów tańca. Jest twórcą, a nie tylko odtwórcą. Wykazuje własną kreatywność pracy w grupie. Tworzy własne układy taneczne. Praca taka pozwala dzieciom na większą pewność siebie, rozwija twórcze myślenie, uczy odpowiedzialności i integruje w grupie.
  6. Zajęcia z tenisa stołowego: zajęcia kształtujące wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka oraz wdrażające do „zdrowego” współzawodnictwa.
  7. Fitness power-pump: trening dedykowany wszystkim, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnej siłowni. Ćwiczenia te mogą wykonywać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Pięknie ukształtowana sylwetka bez rozbudowy masy mięśniowej, jędrniejsze ciało, a także większa naturalna siła mięśni i lepsza sprawność organizmu. Poza tym trening znacznie poprawia wydolność organizmu i skutecznie przeciwdziała osteoporozie.
  8. Zajęcia wzmacniające z elementami pilatesu: uniwersalny trening wzmacniający wszystkie mięśnie ciała, poprawiający posturę, zapobiegający bólom pleców wynikającym z siedzącego trybu życia. Polecany jest bez względu na wiek, kondycję i możliwości ciała.

TERMINY ZAJĘĆ

Lp Rodzaj zajęć (nazwa) Klasy (miejsce) Termin zajęć
1. „Mały choreograf”, zajęcia taneczne IV-VII (s.gimn.) poniedziałek 13.45-14.30
2. Animacje komputerowe IV-VIII (s. komp.) piątek 15.40-16.25