Zaznacz stronę

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

20 listopada – w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

W tym roku, wraz z UNICEF, chcemy skupić się na pomocy dla dzieci w Jemenie, które w wyniku wojny, ogromnego kryzysu humanitarnego i kryzysu, są w bardzo trudnej sytuacji. Trudno nam – Europejczykom – wyobrazić sobie życie w tak trudnych warunkach.

Dlatego zachęcamy wszystkich Uczniów do przygotowania pracy plastycznej lub technicznej (w dowolnej technice) na temat tego, jak wyobrażają sobie lepsze życie dla dzieci w Jemenie. Postarajmy się chociaż w taki sposób, wyczarować lepsze chwile dla dzieci z tamtego regionu świata. 

Gotowe prace proszę przesyłać Wychowawcom klas – najlepsze z nich zostaną umieszczone na stronach szkoły 🙂