Zaznacz stronę

Dnia 27  stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1A oraz 1B. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli  uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  książkę “Abecadło”  oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.

Ważnym momentem było również wręczenie nagród uczniom, którzy w czasie nauki zdalnej wzięli udział w konkursie “Jaka to Bajka?”. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.