Spotkanie z wolontariuszem „Zupy Niepokalanej”

Dnia 21 listopada  w klasie 3A odbyło się spotkanie z wolontariuszem „Zupy Niepokalanej”.  Pan Arek chętnie podzielił się z uczniami swoim życiowym doświadczeniem, przytoczył kilka prawdziwych historii osób ubogich.  Opowiedział o przyczynach ubóstwa, w które popadają ludzie, niesieniu pomocy potrzebującym  i obowiązkach wolontariuszy.  Uczniowie z kolei przekazali przez Pana Arka uzbierane dary i kartki z pozdrowieniami dla Pani Ani – osoby potrzebującej. Na zajęciach również był poruszony temat życzliwości, gdyż 21.11 obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, wraca do nas z nawiązką. DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI to świetna okazja do tego, aby podarować innym to, co może wywołać ich radość i uśmiech. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się dobrym słowem i gestem, bo to nic nas nie kosztuje. Serdecznie dziękujemy Panu Arkowi za spotkanie, a wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział w zbiórce na rzecz osób potrzebujących.