Zaznacz stronę

Europejska sieć niebieskich szkół

Nasza szkoła bierze udział w projekcie “Europejska sieć niebieskich szkół”. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej dla placówek oświatowych, które do swojego programu nauczania włączają edukację z zakresu „świadomości morskiej”.

Europejskie Niebieskie Szkoły wprowadzają ocean do sal lekcyjnych. Na drodze do zostania Europejską Niebieską Szkołą nauczyciele i uczniowie poprawią swoje zrozumienie oceanu i rozwiną poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną planetę. Program rzuca wyzwanie szkołom, by Znalazły Błękit i badały swój związek z oceanem/morzem, jednocześnie tworząc sieci w całej Europie. W Gdyni projekt wspierany jest przez Akwarium Gdyńskie oraz Wydział Środowiska Urzędu Miasta.

W ramach realizacji danego projektu został opracowany szkolny projekt edukacyjny “Bałtyk pełen niespodzianek”. Celem projektu jest zainteresowanie uczniów szkoły tematyką Morza Bałtyckiego, poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy o polskim morzu, jego ekosystemie, zasoleniu, mieszkańcach i zasobach, o rybach żyjących w Bałtyku oraz ich właściwościach żywieniowych i zdrowotnych. Zadania projektu będą realizowane do końca listopada przez zgłoszone do udziału klasy.
Postaramy się zdobyć miano “Niebieskiej szkoły”!

Wydarzenia w ramach projektu

Lekcja o Morzu Bałtyckim  2A

Lekcja o Morzu Bałtyckim 2A

Lekcja o Morzu Bałtyckim 2A Dnia 29 listopada w klasie 2A odbyła się kolejna lekcja prowadzona przez Panią Beatę Zajfert-Potrykus w ramach projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół" . Tym razem Pani Beata przedstawiła dzieciom świat organizmów roślinnych i zwierzęcych...

„Mała opowieść o wielkich głębinach” 2A

„Mała opowieść o wielkich głębinach” 2A

"Mała opowieść o wielkich głębinach" 2A W ramach projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół" uczniowie klasy 2A piszą  własną małą opowieść o wielkich głębinach. Bohaterami opowieści są mieszkańcy mórz i oceanów, którzy przeżywają wspaniałe przygody.  Na swojej drodze...

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Bałtyku

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Bałtyku

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Bałtyku Dnia 25 listopada 18 uczniów z klas 2A, 2B, 3A i 3B wzięło udział w napisaniu testu sprawdzającego wiedzę o naszym Morzu Bałtyckim. Na wszystkie pytania prawidłowo odpowiedziała uczennica klasy 3A  Zofia Grygiel. O jeden punkt...

Konkurs wiedzy o Bałtyku

Konkurs wiedzy o Bałtyku

Zapraszam uczniów klas I-III do udziału w konkursie wiedzy o Bałtyku, który odbędzie się dnia 25 listopada. Konkurs polegać będzie na rozwiązaniu testu z wiadomości zawartych w Prezentacji "Nasze Polskie Morze - Morze bałtyckie" (załącznik). Prezentacja ta również...

Rozstrzygnięcie konkursu „Świat ukryty pod falą”

Rozstrzygnięcie konkursu „Świat ukryty pod falą”

Rozstrzygnięcie konkursu "Świat ukryty pod falą" Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny pt. „Świat ukryty pod falą” został rozstrzygnięty! Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy blisko 15 pomysłowych i twórczych prac konkursowych. Celem konkursu było...

„Co zanieczyszcza Morze Bałtyckie?”  2A

„Co zanieczyszcza Morze Bałtyckie?” 2A

„Co zanieczyszcza Morze Bałtyckie?” 2A Bałtyk to małe, płytkie morze, najmłodsze i najmniej słone wśród innych mórz. Mieszkańcy państw leżących nad Bałtykiem są producentami ogromnej ilości zanieczyszczeń, które w postaci ścieków, spływu rzecznego lub drogą powietrzną...

Lekcja muzealna  „Jak działa port?” 1A

Lekcja muzealna „Jak działa port?” 1A

Lekcja muzealna "Jak działa port?" 1A Dnia 11 X 2021r. klasa 1A gościła w Ośrodku Edukacji Morskiej w Gdańsku. Na zajęciach "Jak działa port?" dzieci poznały tajniki portów przeładunkowych i pasażerskich, a także rodzaje statków. Ciekawie spędziły czas na sali...

Zwiedzanie gdyńskiej Mariny 1A i 1B

Zwiedzanie gdyńskiej Mariny 1A i 1B

Zwiedzanie gdyńskiej Mariny 1A i 1B Dnia 13 października 2021 klasy pierwsze gościły w gdyńskiej marinie w ramach projektu "Gdynia na fali".Dzieci zwiedzały port jachtowy, poznały zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na wodzie, a także dowiedziały się wiele o...

Bajka uczy! 0A

Bajka uczy! 0A

Bajka uczy! W ramach realizacji projektu "Budujemy siec niebieskich szkół" dzieciaki klasy 0A obejrzały pouczającą "Bajkę o nieposłusznej flądrze". Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się dlaczego flądry pływające w Bałtyku  są ... płaskie! Starzy, kaszubscy rybacy...

Akwarium morskie 1A i 2A

Akwarium morskie 1A i 2A

Akwarium morskie 1A i 2A Uczniowie 1A i 2A  wspólnie stworzyli klasowe akwarium morskie. Podczas lepienia mieszkańców podwodnych głębin z masy solnej  dzieciaki nie tylko rozwijały małą motorykę rąk, ale również uczyły się posługiwać pojęciami dotyczącymi środowiska...

Lekcja muzealna w Ośrodku Kultury Morskiej 2A

Lekcja muzealna w Ośrodku Kultury Morskiej 2A

Dlaczego morze jest słone? Jak głosi pewna legenda na dnie morza spoczywa czarodziejski młynek. Pracuje dzień i noc nieustannie wytwarzając sól, przez co nasze Morze Bałtyckie stało się słone. A jak tłumaczą zasolenie wody naukowcy? Już starożytni wiedzieli, że woda...

Poznajemy morskie głębiny – zajęcia w klasie OA

Poznajemy morskie głębiny – zajęcia w klasie OA

Poznajemy morskie głębiny Dnia 5.10. mali odkrywcy z klasy OA wzięli udział w zajęciach o tematyce morskiej w ramach projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Dzieciaki dowiedziały się jakie stworzenia żyją w morskich głębinach, co jest zagrożeniem dla mórz i...

UWAGA! KONKURS!

UWAGA! KONKURS!

  Zapraszam uczniów klas O-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Świat ukryty pod falą"  

Zajęcia geologiczne na plaży orłowskiej 2A

Zajęcia geologiczne na plaży orłowskiej 2A

Zajęcia geologiczne przy Klifie Orłowskim 2A Dnia 8 września klasa 2A uczestniczyła w terenowych zajęciach geologicznych z edukatorem Akwarium Gdyńskiego w ramach realizacji projektu "Budujemy siec niebieskich szkół". Zajęcia pt. "Tajemnice Orłowskiego Klifu" odbywały...

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim 1A

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim 1A

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim Na początku czerwca uczniowie klasy 1A uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych w laboratorium Akwarium Gdyńskiego. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji do projektu pt. “Europejska Sieć Niebieskich Szkół”....

Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego 1A

Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego 1A

Zwiedzanie wystawy w Akwarium Gdyńskim Dnia 9 czerwca klasa 1A  zwiedzała Akwarium Gdyńskie w ramach realizacji projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Uczniowie podziwiali liczne zbiory i ekspozycje wodnej fauny i flory, prezentujące cztery główne biotopy...

Warsztaty bałtyckie

Warsztaty bałtyckie

Warsztaty bałtyckie Dnia 24 maja klasy 1A i 3A wzięły udział w zajęciach online pt. "Warsztaty bałtyckie" w ramach realizacji projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Zajęcia obejmowały opowieści edukatora o bałtyckich skorupiakach i rybach, ptakach polskiego...