Zaznacz stronę

Europejska sieć niebieskich szkół

Nasza szkoła bierze udział w projekcie “Europejska sieć niebieskich szkół”. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej dla placówek oświatowych, które do swojego programu nauczania włączają edukację z zakresu „świadomości morskiej”.

Europejskie Niebieskie Szkoły wprowadzają ocean do sal lekcyjnych. Na drodze do zostania Europejską Niebieską Szkołą nauczyciele i uczniowie poprawią swoje zrozumienie oceanu i rozwiną poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną planetę. Program rzuca wyzwanie szkołom, by Znalazły Błękit i badały swój związek z oceanem/morzem, jednocześnie tworząc sieci w całej Europie. W Gdyni projekt wspierany jest przez Akwarium Gdyńskie oraz Wydział Środowiska Urzędu Miasta.

W ramach realizacji danego projektu został opracowany szkolny projekt edukacyjny “Bałtyk pełen niespodzianek”. Celem projektu jest zainteresowanie uczniów szkoły tematyką Morza Bałtyckiego, poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy o polskim morzu, jego ekosystemie, zasoleniu, mieszkańcach i zasobach, o rybach żyjących w Bałtyku oraz ich właściwościach żywieniowych i zdrowotnych. Zadania projektu będą realizowane do końca listopada przez zgłoszone do udziału klasy.
Postaramy się zdobyć miano “Niebieskiej szkoły”!

Wydarzenia w ramach projektu

Lekcja muzealna w Ośrodku Kultury Morskiej 2A

Lekcja muzealna w Ośrodku Kultury Morskiej 2A

Dlaczego morze jest słone? Jak głosi pewna legenda na dnie morza spoczywa czarodziejski młynek. Pracuje dzień i noc nieustannie wytwarzając sól, przez co nasze Morze Bałtyckie stało się słone. A jak tłumaczą zasolenie wody naukowcy? Już starożytni wiedzieli, że woda...

Poznajemy morskie głębiny – zajęcia w klasie OA

Poznajemy morskie głębiny – zajęcia w klasie OA

Poznajemy morskie głębiny Dnia 5.10. mali odkrywcy z klasy OA wzięli udział w zajęciach o tematyce morskiej w ramach projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Dzieciaki dowiedziały się jakie stworzenia żyją w morskich głębinach, co jest zagrożeniem dla mórz i...

UWAGA! KONKURS!

UWAGA! KONKURS!

  Zapraszam uczniów klas O-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Świat ukryty pod falą"  

Zajęcia geologiczne na plaży orłowskiej 2A

Zajęcia geologiczne na plaży orłowskiej 2A

Zajęcia geologiczne przy Klifie Orłowskim 2A Dnia 8 września klasa 2A uczestniczyła w terenowych zajęciach geologicznych z edukatorem Akwarium Gdyńskiego w ramach realizacji projektu "Budujemy siec niebieskich szkół". Zajęcia pt. "Tajemnice Orłowskiego Klifu" odbywały...

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim 1A

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim 1A

Zajęcia laboratoryjne w Akwarium Gdyńskim Na początku czerwca uczniowie klasy 1A uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych w laboratorium Akwarium Gdyńskiego. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji do projektu pt. “Europejska Sieć Niebieskich Szkół”....

Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego 1A

Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego 1A

Zwiedzanie wystawy w Akwarium Gdyńskim Dnia 9 czerwca klasa 1A  zwiedzała Akwarium Gdyńskie w ramach realizacji projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Uczniowie podziwiali liczne zbiory i ekspozycje wodnej fauny i flory, prezentujące cztery główne biotopy...

Warsztaty bałtyckie

Warsztaty bałtyckie

Warsztaty bałtyckie Dnia 24 maja klasy 1A i 3A wzięły udział w zajęciach online pt. "Warsztaty bałtyckie" w ramach realizacji projektu "Budujemy sieć niebieskich szkół". Zajęcia obejmowały opowieści edukatora o bałtyckich skorupiakach i rybach, ptakach polskiego...