Zaznacz stronę

Zajęcia geologiczne przy Klifie Orłowskim 2A

Dnia 8 września klasa 2A uczestniczyła w terenowych zajęciach geologicznych z edukatorem Akwarium Gdyńskiego w ramach realizacji projektu „Budujemy siec niebieskich szkół”. Zajęcia pt. „Tajemnice Orłowskiego Klifu” odbywały się bezpośrednio na plaży orłowskiej w pobliżu Klifu. Pani Monika przedstawiła krótką historię narodzin Bałtyku, kształtowania się morza  oraz zamieszkujących w nim form życia. Historia ta sięgała czasów okresu topienia się na Ziemi lodowców. Okazało się, że Bałtyk to najmłodsze i najmniej słone morze na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, że pod nogami mogą znaleźć prawdziwe skarby w postaci fragmentów różnorodnych skał, piaskowców, granitu, kwarcu itp. Podczas akcji poszukiwawczej dzieciaki gromadziły znalezione fragmenty, przyglądali się kolorom skałek i porównywały ich budowę. Pani edukatorka za pomocą kwasu solowego  sprawdzała wapienie, gdyż kwas na wapieniach zaczynał się pienić. Wśród znalezionych skarbów były też pióra ptaków mieszkających nad Bałtykiem oraz mnóstwo muszelek omułków. Zajęcia w terenie były udane!