Zaznacz stronę

Bajeczna Księga stworzona przez uczniów klasy 1A

Uczniowie 1A zakończyli udział w II edycji ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Bajeczna Księga”. Wspólnie stworzyli wspaniałą opowieść o prastarym Dębie, który był zagrożony wycięciem na rzecz nowej grogi. Wspólnymi siłami mieszkańców lasu, dzieciaków z pobliskiej szkoły oraz staraniom lokalnej społeczności udało się go uratować.

Mieszkańcy  lasu i dębu, zaniepokojeni czerwonym krzyżem umieszczonym na pniu Dębu szukają pomocy u ludzi. Dzięki mądrym dzieciakom z pobliskiej szkoły udaje się nagłośnić temat i ułożyć plan działań po uratowaniu prastarego drzewa. Na pomoc przychodzą również seniorzy z sąsiedzkiego domu opieki,  którzy wspólnie z uczniami starają się o nadanie drzewu statutu pomnika przyrody. Wraz z rodzicami uczniowie kręcą filmiki o Dębie, jego mieszkańcach i wystawiają na You Tube, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o planowanym wycięciu drzewa. Po wielu przedsięwzięciach i staraniach udaje się osiągnąć zamierzony cel – Dąb jest uratowany i podlega szczególnej ochronie, a obok niego zostaje umieszczona tabliczka z napisem „Pomnik przyrody”. 

Poprzez napisanie tej księgi pokazujemy, że świat zwierząt jest dla nas bardzo ważny. Szanujmy przyrodę, dbajmy o nią wspólnymi siłami, bo jest to również nasz dom, dom ludzi i zwierząt.  Pamiętajmy –  razem potrafimy więcej!

Za swoje starania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przeczytania opowieści.