Zaznacz stronę

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole

            W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Wędrująca książka, czyli bookcrossing, jest formą ruchomej biblioteki mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się przy głównym wejściu do szkoły. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce może zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.  Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE!

UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!

                  REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

  1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.
  2. Akcja jest bezpłatna.
  3. Własną książkę, którą chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym.
  4. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.
  5. Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu.
  6. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
  7. Szanuj uwolnioną książkę.
  8. Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.
  9.