Zaznacz stronę

Gość z „Zupy Chylońskiej” na lekcjach religii online

Trwamy w tygodniu, kiedy szczególnie staramy się pamiętać o osobach ubogich. Są różne rodzaje ubóstwa. Niekoniecznie musi być to ubóstwo pod względem materialnym, choć chyba tak często jest kojarzone.

15 listopada – obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w klasie 4c i klasach 6 gościliśmy na lekcjach religii p. Ewę, wolontariuszkę inicjatywy „Zupa Chylońska”, która wspiera osoby w kryzysie bezdomności poprzez gotowanie cieplej zupy.

Dziękujemy za przybliżenie tematu ubóstwa, bezdomności i podzielenie się doświadczeniem bycia z osobami w kryzysie bezdomności. ❤

Niedawno niektóre klasy z naszej szkoły brały udział w akcji „Plecak dla osoby w kryzysie bezdomności”, więc cieszymy się, że mogliśmy pogłębić ten temat. ?