Zaznacz stronę

KOPERTY ŻYCIA!

11 luty 2021 – Światowy Dzień Chorego 

Koperta życia to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. 

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. 

Możecie Państwo zrobić rozeznanie w swoim otoczeniu czy macie może samotne osoby starsze, do których warto by dotrzeć z tą akcją. 

Jeśli w wyniku Państwa działań z kopertami, okaże się, że senior w Waszej dzielnicy, parafii potrzebowałby wsparcia wolontariusza domowego, to w Caritas Gdańskiej rozwijamy taką formę wolontariatu i można by było takiego seniora zgłosić do wsparcia w ramach wolontariatu domowego. Możemy pomóc w tej kwestii a także możecie o wolontariacie domowym uzyskać więcej informacji o pod adresem – https://www.caritas.gda.pl/wolontariatdomowy/ 

Proszę o informację, jeśli ktoś byłby zainteresowany udziałem w akcji i potrzebowałby kopert na e-mail: a.kasperek@sp21gdynia.pl.