Zaznacz stronę

W dniu 9 marca bibliotekę szkolną, wraz z wychowawczynią odwiedzili uczniowie klasy 1 B. Podczas spotkania, w ramach realizacji projektu „Zima z bajką i baśnią”, panie bibliotekarki przeczytały dzieciom fragment książki L. J. Kerna „Ferdynand Wspaniały” . Uczniowie mieli okazję poznać przygody psa o imieniu Ferdynand, który marzył, by zostać człowiekiem. Swoje marzenia spełnia we śnie. Staje wtedy na dwóch łapach, zakłada ubranie i w tym ubraniu przemierza miasto. Oprócz wysłuchania treści książki, dzieci obejrzały również jeden z odcinków bajki dostępnej na kanale You Toube. Dzięki temu mogły zobaczyć, jakie dobranocki oglądali w dzieciństwie ich rodzice. Uczniowie z entuzjazmem przyjęli nowego bohatera książki i zapowiedzieli, że chętnie poznają dalsze przygody Ferdynanda.
Naszym młodym czytelnikom życzymy zatem miłej lektury i zachęcamy również do przeczytania kolejnej części pod tytułem „Zbudź się Ferdynandzie”.