Zaznacz stronę

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. To święto które zostało ustanowione  w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy – PEN Club. W związku z tym, dzieci z zerówki odwiedziły bibliotekę szkolną. Odbyła się mała pogadanka na temat pisarzy i napisanych przez nich książek. Nie zabrakło też zagadek. Jak się okazało, dzieci doskonale sobie z nimi radziły, gdy dotyczyły wierszy, które dobrze znały. Błędne odpowiedzi dały im znak, że bajki trzeba słuchać w skupieniu i bardzo uważnie. Święto było doskonałą okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania pracą pisarza. Dzieci spróbowały zamienić się w autorów i wykonały samodzielnie książeczki. Bardzo im się „praca pisarza” spodobała, więc każdemu dziecku bardzo zależało, aby prawidłowo wykonać książeczkę. Zabawa była przednia.