Zaznacz stronę

Pisarz
Dzień i noc mu nieraz minie
na pisaniu na maszynie.
Czasem też na komputerze
albo piórem na papierze.
Gdy pracuje, lubi ciszę,
wtedy łatwiej mu się pisze.
Opowieści tworzy nowe,
ma pomysłów pełną głowę.
(AUTOR NIEZNANY)

Choć najpopularniejsze literackie święto przypada 23 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Książki, kalendarz podpowiada nam, że literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę.

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowione w 1984 roku przez PEN Club- międzynarodowe stowarzyszenie pisarzy założone w 1921 w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott, w celu promowania przyjaźni oraz intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami z całego świata. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim pisarzom i pisarkom wspaniałych dzieł i lekkiego pióra.

Z tej okazji do naszej biblioteki zawitała klasa III A. Uczniowie posłuchali historii z życia i twórczości znanego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Po wysłuchaniu opowieści, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i łamigłówkę (wykreślankę) dotyczącą przeczytanego tekstu. Jako pracę plastyczną, na magicznych kartkach „zdrapywali” stronę tytułową ulubionej baśni Hansa Christiana Andersena.

Bez pisarzy nie byłoby książek, tych, które tak bardzo kochamy. Są towarzyszami naszego życia, dostarczają nam pięknych chwil, pomagają żyć. Pisarze, to właśnie taki nasz skarb ♥♥♥