Zaznacz stronę

Wyprawa po nagrody!

Już od ponad 100 lat pluszowy miś towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieląc z nimi radości i troski. Przez ten czas stał się także ulubionym bohaterem literatury dziecięcej i śmiało wkroczył do świata bajek. Ta popularna zabawka ma nawet swoje światowe święto – 25 listopada. Z tej okazji Przedszkole “Ptasie Radio” w Gdyni w ramach projektu “Mały Mis w świecie wielkiej literatury” ogłosiło  dla dzieci w wieku 3 – 6 lat konkurs plastyczny pn. „Mój przyjaciel miś”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcanie do przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać wymyślonego misia.  W konkursie tym udział wzięło także 5-cioro dzieci z zerówki szkolnej. Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 27 listopada. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp.
Zanim wręczono wszystkim dzieciom nagrody, na sali odbyła się wielka misiowa impreza z zabawami, śpiewem i tańcem. Nie mogło w tym dniu zabraknąć tortu urodzinowego dla Misia. Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu. Miejsce I w kategorii dzieci 5-6-letnich zajął Kamil Bernasiak, natomiast wyróżnienie dostały Kozielska Katarzyna, Dambek Liliana, Movchan Alisa i Senenka Sonia.  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.