Zaznacz stronę

Myślenie wizualne na lekcjach religii

Myślenie wizualne to myślenie obrazami. Metoda ta wzbogaca myślenie o proste, symboliczne rysunki. Jest dowodem na to, że każdy umie rysować (jeśli może trudno Ci w to uwierzyć, obejrzyj ten filmik – https://youtu.be/pw9q27BVHi0). Czasami tylko trzeba dać sobie szansę i mieć do siebie odrobinę cierpliwości. ?
 
Dzięki tej metodzie dzieci i młodzież uczą się też samodzielności i kreatywności. Dlaczego? Dlatego, że każdy może stworzyć swoją, niepowtarzalną notatkę wizualną, gdyż każda osoba może mieć inne skojarzenie z danym pojęciem. Metoda to jest dla każdego. Dla młodszych i starszych dzieci, młodzieży, studentów, a nawet dorosłych. 
 
Na lekcjach religii, w starszych klasach uczniowie często uczą się tej metody i ją wykorzystują. Efekty można podziwiać poniżej. ?