Zaznacz stronę

Sprawozdanie z Akcji „Ciapkowo” i „Kotikowo”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do akcji charytatywnej „Ciapkowo”. W bieżącym roku dary były również zbierane dla Fundacji Kotikowo, która zajmuje się pomaganiem bezdomnym kotom. Akcja rozpoczęła się 5 października i trwała do 4 grudnia 2021 roku. Ideą akcji jest pomoc zwierzętom przebywającym w „Ciapkowie” i “Kotikowie”. Potencjalni darczyńcy poproszeni zostali o przynoszenie darów w postaci: karmy suchej, karmy mokrej, zabawek dla zwierząt, koców, pledów, siedzisk, smyczy, misek i innych rzeczy przydatnych dla zwierząt.

W bieżącym roku otrzymaliśmy bardzo dużą ilość darów. W akcji wzięło udział 55 uczniów z naszej szkoły.

Uczniowie klas starszych otrzymali punkty plusowe, natomiast wychowankowie klas 0 – III pochwały z podziękowaniem (wysłane elektonicznie – Librus Synergia).

Dnia 4 grudnia podczas corocznego wydarzenie Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta, wszystkie dary zostały przekazane do gdyńskiego „Ciapkowa” oraz Fundacji “Kotikowo”.

Dnia 11.12.21 r. przekazano również dary dla Fundacji „KOTIKOWO”.

Nasza szkoła otrzymała dyplom przyznany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt

OTOZ „Animals” – „za pomoc w działaniach na rzecz ochrony zwierząt oraz podjętą współpracę i okazane serce bezdomnym, porzuconym zwierzętom”. Mam nadzieję, że w następnym roku szkolnym akcja również będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.

PODCZAS AKCJI ZEBRANO:

64,7 KG. SUCHEJ KARMY DLA PSÓW;

16,1 KG. SUCHEJ KARMY DLA KOTÓW;

42 PUSZKI DLA PSÓW I KOTÓW;

222 SASZETEKI MOKREJ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW;

40 SZTUK KOCY, RĘCZNIKÓW, PODUSZEK, ŚPIWORÓW, PODKŁADÓW;

14 ZABAWEK DLA PSÓW I KOTÓW;

3 SIEDZISKA DLA PSÓW I KOTÓW;

36 SZTUK PRZYSMAKÓW DLA PSÓW I KOTÓW;

5 MISEK;

3 OBROŻE, 4 SMYCZE, 4 SZAMPONY.

D Z I Ę K U J E M Y!!!!!!!!!!

Koordynator akcji: Katarzyna Pobutkiewicz, nauczyciele świetlicy, Julia Kalczuk- Jeziorowska.