Zaznacz stronę

W tegorocznym Wielkim Maratonie Czytelniczym wzięło udział 12 uczniów z klas 2-3 z naszej szkoły. Dzieci przez kilka miesięcy czytały wybrane przez organizatorów lektury, z których następnie pisały test podsumowujący zdobytą wiedzę.

Z radością informujemy, że w tym roku Helenka Butler z klasy  z klasy 3B została finalistką tegorocznej edycji konkursu na szczeblu wojewódzkim. Wśród uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów na etapie szkolnym są:

I miejsce – Helena Butler – 137 punktów

II miejsce – Lidia Duszyńska – 125 punktów

III miejsce –     –  Kaja Narloch – 120punktów

IV miejsce – Marianna Grygiel – 115 punktów

Pozostali uczestnicy:

Czajka Kosma, Krysztofiak Jan, Stankiewicz Bogusz, Rusztyn Adam, Adamczyk Martyna, Litwin Agata, Świątek Amelia

Helenka odebrała nagrodę oraz dyplom na GALI XII Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół”, która odbyła się 6 czerwca 2023 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Naszej finalistce i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na zakończenie  roku szkolnego. Przekazujemy również fragment pisma od organizatorów WMC:

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/23 (ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych) wzięło udział 8710 uczniów z dwunastu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Uczestników wspierało 896 nauczycieli i bibliotekarzy z 841 szkół. Zostało nagrodzonych 1057 uczniów.

Zapraszamy do uczestnictwa w WMC w nowym roku szkolnym i do zobaczenia 🙂