Zaznacz stronę

Zajęcia w gabinecie stomatologicznym

W ramach działań związanych z doradztwem zawodowym w szkole oraz nabywania i kształtowania nawyków prozdrowotnych, dnia 05.02.2020 r. odwiedziliśmy szkolny gabinet stomatologiczny. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego oraz  przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Każde  dziecko mogło usiąść na fotelu do przeglądu. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani doktor drobny upominek w postaci kalendarzu do śledzenia przez 28 dni  postępów w zakresie higieny jamy ustnej w domu oraz dyplomy „Obrońcy Zębolandii”, które dzieci właśnie otrzymają po wypełnieniu kalendarza. W sali dęciaki obejrzały filmik edukacyjny „Dr Ząbek i legenda Zębolandii”, z którego poznały znaczenie takich pojęć jak: osad nazębny, nić dentystyczna, bakterie, ubytki oraz utrwaliły prawidłowe sposoby pielęgnowania zębów i dziąseł. Rozmowa kierowana poprowadzona po prelekcji filmu pozwoliła na ugruntowanie wiedzy dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej.