LEKCJE W BIBLIOTECE ŚRÓDMIEŚCIE

Od marca do maja bieżącego roku, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, które odbyły się w Bibliotece Śródmieście w Gdyni, przy ul. Władysława IV. Tematem zajęć była legenda o Gdyni, przedstawiona w formie Teatrzyku Kamishibai. Pani bibliotekarka czytała dzieciom bajkę jednocześnie pokazując ilustracje dotyczące legendy. Następnie dzieci samodzielnie tworzyły swój własny teatrzyk Kamishibai robiąc ilustracje do wiersza J. Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” lub tytułów bajek otrzymanych od prowadzącej.
          Uczniowie z chęcią brali udział w zajęciach. Dzięki nim wzbogacili swoją wiedzę o naszym mieście oraz wykazali się dużą kreatywnością.