Zaznacz stronę

Kochani Czytelnicy, dzisiaj prezentujemy kolejną dawkę książek dla miłośników przygód, fantastyki, historii i przyrody. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły wpadniecie do biblioteki i znajdziecie coś dla siebie. W tym tygodniu polecamy:

„Malutka Czarownica” – autor: Otfried Preussler
Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało. Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty… Czytając tę książkę możecie zapomnieć o całym świecie, śledząc z zapartym tchem perypetie Malutkiej Czarownicy i mówiącego kruka Abraksasa i poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej.

„A to historia!” – autor: Kazimierz Szymeczko
Opowiadania z dziejów Polski dla młodych czytelników. Historynek, Wierszynek i Militarek lubią się kłócić. A mają o co – w końcu jest wiele faktów w historii Polski (od pradziejów po współczesność), naszej sztuce i literaturze, o które można się spierać do rana. A że bystre z nich mole książkowe, złośliwe i dowcipne – to dobrze się tych utarczek słucha.

„Tu żyją smoki”- autor: James A. Owen
Teraz coś dla miłośników fantastyki. Światu ludzi i Archipelagowi Snów zagraża niebezpieczeństwo. Czy opiekunom Imaginarium Geographica – atlasu ziem istniejących w mitach, legendach i bajkach – uda się pokonać mroczne siły? Akcja „Tu żyją smoki” zaczyna się w Londynie w czasie I wojny światowej. Znana sceneria szybko zmienia się w fantastyczny świat mitów i magii, w którym mówiące zwierzęta prowadzą samochody z silnikami parowymi, Zielony Rycerz strzeże szczątków podupadłego królestwa, a legendarny twórca map mieszka w Wieży Czasu… W Archipelagu Snów żywe Smocze Statki przenoszą bohaterów – a wraz z nimi czytelników – w krainy tak zdumiewające, że pragniemy, by ten sen nigdy się nie skończył”.

                                 

„Poszukiwacze skarbu” – autor Edith Nesbit
To pierwszy tom z cyklu Rodziny Bastablów . Dwie siostry i czterej bracia w wieku od kilku do kilkunastu lat, osieroceni przez matkę, zubożali wskutek niekorzystnego obrotu interesów ojca,
nie ustają w poszukiwaniu skarbu, który mógłby poprawić byt rodziny. Sześcioro sympatycznych psotników, oddanych sobie na śmierć
i życie, skłonnych do niedorzecznych pomysłów i działań, ale zawsze uczciwych, szlachetnych i wrażliwych na ludzkie niedole, znajduje na koniec skarb… zaskakujący i nieoczekiwany. Kolejne części to „Złota księga Bastablów” i „Przygody młodych Bastablów”.

„Najpiękniejsze ptaki” – autor: Enzo Terzi
Na koniec książka pełna fascynujących informacji o ptakach żyjących na całym świecie, ich zwyczajach, trybie życia, sposobach zdobywania pokarmu, wędrówkach i miejscach występowania. Opisy najpopularniejszych gatunków są wzbogacone kolorowymi i ciekawymi zdjęciami.