Zaznacz stronę

Jeśli lubisz dobrą zabawę, zajrzyj do szkolnej biblioteki.
Znajdziesz tutaj komiksy, baśnie, legendy, książki przygodowe, przyrodnicze, fantastykę i wiele innych ciekawych pozycji czytelniczych. Od dziś, co tydzień będziemy przedstawiać nasze książkowe perełki. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

    

Dla miłośników prehistorii polecamy książkę „WIELKIE DINOZAURY”  – autor Zdenek V. Spinar
„Jurassic Park” to zręcznie zrobiony film. Ale prawdę o dinozaurach poznasz tylko z tej książki. Książka z dużą pieczołowitością i dokładnością opisuje dinozaury, ich pochodzenie oraz biologię, dodając do tego wiele dobrze wykonanych ilustracji.

Kolejna pozycja to „8+2 I CIĘŻARÓWKA” – autor Anne-Cath Vestly
Małe mieszkanie, a w nim – duża rodzina. Mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. Trochę im ciasno, za to bardzo wesoło. I tyle się u nich dzieje! Trzeba odnaleźć skradzioną ciężarówkę taty, pomóc babci wrócić do domu, zeswatać Henryka z Huldą Piętro Niżej, ugasić pożar… Ale gdy działa się taką zgraną gromadką, wszystko musi się udać! Książka ujmująca bezpretensjonalnością, pełna rodzinnego ciepła i poczucia humoru. To pierwszy z dziewięciu tomów serii
o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci.

  

„Co to znaczy, 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” – autor Grzegorz Kasdepke. 
Kim jest „ranny ptaszek”, jak można „łamać sobie głowę” i co to znaczy „biec jak na skrzydłach”?
Co dokładnie czuje ten, kto „czuje miętę do kogoś”, a co „kiełbie” robi „we łbie”? Te pytania tylko z pozoru wydają się łatwe! Pisarz w obrazowy, przystępny i humorystyczny sposób tłumaczy  skomplikowaną naturę polskich związków frazeologicznych. Znakomitą treść jego publikacji dopełniają barwne ilustracje, które pomogą dzieciom lepiej zrozumieć tekst. Bestsellerowa książka Grzegorza Kasdepke została uhonorowana nagrodą „Edukacja XXI”.

„Powrót Bartusia czyli Co to znaczy… po raz drugi” Ta książka, podobnie jak i poprzednia, tłumaczy znaczenie różnorodnych powiedzeń, które my, dorośli, nazywamy związkami frazeologicznymi. Nie jest to jednak żaden nudny podręcznik – na pewno świetnie się ubawicie czytając o perypetiach Bartusia.

„NUDZIMISIE” – autor Rafał Klimczak
Rafał Klimczak zaprasza czytelnika do bajkowo pięknej i tajemniczej krainy. Nieważne jest jej umiejscowienie na mapie świata. Liczy się obecność małego sepleniącego stworka o imieniu Hubek, w śmiesznym zielonym ubranku i uszach szerokich jak wachlarz. Niesamowitych wrażeń dostarczają opisy codziennego życia w Nudzimisiowie. Któż bowiem przejdzie obojętnie obok kielichów kwiatowych wypełnionych galaretką z owocami? Obowiązkowo trzeba też na dłuższą chwilę zatrzymać wzrok na drzewie pełnym lizaków. Nie można również zapomnieć o tajemniczej zabawie w bańkolotki. Zastanawiające są także koszojady, lemoniadowe źródełko czy Wyjąca Polana. Uśmiech na ustach wywołują śmiesznie brzmiące nazwy i zwroty. Seria książek o pięcioletnim Szymku i jego niezwykłych przyjaciołach Nudzimisiach czeka na Was na naszych półkach:
„Nudzimisie”
„Nudzimisie i przyjaciele”
„Nudzimisie i przedszkolaki”
„Nidzimisie idą do szkoły”
„Nudzimisie na wakacjach”
„Przygody Nudzimisiów”