Zaznacz stronę

Dzień Jabłka 3A

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej klasie  „Światowy Dzień Jabłka”.  Z uczniami została przeprowadzona pogadanka na temat witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców (szczególnie tych regionalnych) jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Poznaliśmy wiele ciekawostek o tym owocu. Na przykład, że najstarsze ślady jabłek pochodzą z przed około 6500 l. p.n.e. Legenda głosi, że pierwsza jabłoń – matka wszystkich jabłek, została odnaleziona w górach Kazachstanu. Dzień ten zakończył się zajadaniem pysznych smakołyków z jabłkami: racuchów, jabłeczników, musów i chipsów jabłkowych, soków i surowych owoców, które uczniowie przygotowali wraz z rodzicami w domu.

Aktualności

AKTUALNOŚCINAGŁÓWEK – SZKOLNE KOŁO CARITAS

SZKOLNE KOŁO CARITAS


Caritas

Fanpage na FacebookuProgramy

PROGRAMYNagłówek – Rada Rodziców

RADA RODZICÓW


Rada Rodziców