Zaznacz stronę

Obchodzimy Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie 1A   tworzyli w edytorze grafiki plakaty i  wymyślały hasła ekologiczne, mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za czyste i zdrowe środowisko. 

Niektórzy uczniowie również przyłączyli się do akcji „Piątka dla lasu” udostępniając wspaniałe fotorelację.

„W ostatni weekend byliśmy w naszym lesie – nie ma w nim dużo śmieci bo każdy stara się o ten las dbać, ale…sprzątanie lasu to dla nas też obowiązek oczyszczania pasów pożarowych i ścieżek z zeschniętych gałęzi, które w letnich miesiącach, kiedy jest susza w lesie, mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania pożaru. Załączamy zdjęcia właśnie z takiego porządkowania. Oprócz tego dookoła naszego domu rosną różne rośliny, do których latem chętnie przylatują owady. Wiosną sprzątamy zarastające je trawy i mech, tak żeby miały siłę znów zakwitnąć. Za naszą pracę las odwdzięcza się nam pięknymi kwiatami, ziołami, owocami, śpiewem ptaków i odwiedzinami różnych zwierząt” 
Marian z mamą
 
„Nie musieliśmy jechać do lasu, wystarczył spacer na Kamienną Górę w centrum Gdyni, aby choć w niewielkim stopniu przyczynić się do tego, aby nasza planeta wyglądała choć trochę lepiej. Nasz trud został wynagrodzony ponieważ spotkaliśmy wiewiórkę , którą udało się nam sfotografować”
Krzyś z tatą