Zaznacz stronę

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. osób z całej Polski czytało książki. Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje w całym kraju stworzyły największą akcję czytelniczą.  Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. 

W naszej szkole w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział 371 osób. Czytali uczniowie, nauczyciele
i pracownicy administracji, którzy chętnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.