Zaznacz stronę

Bezpieczne ferie:)

W dniu dzisiejszym na kółku plastycznym dzieci wypełniły karty pracy- ,,Łamigłówki dla dzieci- bezpieczne ferie (narysuj uśmiechniętą minkę przy dziecku, które dobrze się ubrało na lepienie bałwana w mroźny dzień) oraz (pokoloruj na zielono kwadracik przy obrazku, na którym dzieci prawidłowo i bezpiecznie korzystają z łyżew, a na czerwono przy tym, na którym zachowują się  nieroztropnie. Uzasadnij swój wybór.) Chętne dzieci wykonały również kartę- (pomaluj na zielono kółeczka przy dzieciach, które bezpiecznie korzystają z uroków zimy, a na czerwono przy tych, które zachowują się niewłaściwie. Uzasadnij swój wybór).  Ponadto przypomnieliśmy sobie w formie wiersza numery alarmowe. Przeanalizowaliśmy opowiadanie edukacyjne pt.,,Sekret Weroniki”, gdzie dzieci dowiedziały się jak niebezpiecznie jest wchodzić na zamarznięte rzeki i stawy. Jako pracę plastyczną wykonaliśmy książeczki pt.,,To już zima”, gdzie były również zasady bezpieczeństwa w czasie ferii.