Zaznacz stronę

Lekcja o Grecji

Dnia 18 maja klasa 2A gościła Pana Teodora Dafereras z lekcją o „Grecji – kraju jego przodków”.  Wraz z synem Tymoteuszem przygotowali wspaniałą prezentację o tym pięknym kraju. Uczniowie dowiedzieli się, że Grecja jest położona w południowo-wschodniej części Europy, ma długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Grecja uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji i stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń naukowych, literatury oraz teatru. Uczniowie obejrzeli bajkę „Mit o bogini Atenie” i posłuchali brzmienia  fletni Pana. Zobaczyli także zmianę warty honorowej przed Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza, a także  najsłynniejszy grecki taniec Zorbę. Uczniowie mogli też poznać alfabet, podstawowe zwroty i typowe potrawy kuchni greckiej. Na stołówce również odbyły się warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieciaki przygotowywały prawdziwą sałatkę grecką pod czułym okiem Pana Teodora. Sałatka smakowała wyśmienicie. Dziękujemy Panu Teodorowi za wizytę i przekazane treści.