Zaznacz stronę

W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało trzecią edycję kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”. W związku z tym w dniach 15 -16 listopada w bibliotece szkolnej, uczniowie klas 1A i 1B otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze, w skład, których wchodzą:

  
„Pierwsze abecadło”
– j
est to antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: Małgorzaty  Musierowicz, Anny Onichimowskiej, Rafała Kosika, Aleksandra Fredry, Jana Twardowskiego, Doroty Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;

„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – to broszura , która jest poradnikiem dla rodziców
i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

 

                         


  

Kampania ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.
Życzymy pierwszakom miłej lektury, wielu sukcesów oraz radości z nauki.