Zaznacz stronę

W dniu 28.10.2022 w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Uczestniczyły w niej dzieci z klas pierwszych, które przed złożeniem uroczystej przysięgi, zostały poinformowane o zasadach panujących w bibliotece i czytelni, o tym jak wypożyczać zbiory oraz jak należy obchodzić się z książką. Uczniowie w ramach zabawy odpowiadali na zagadki dotyczące bajek, uroczystość uświetnił również występ starszych uczennic z klasy trzeciej, które wykonały dla młodszych koleżanek i kolegów piosenkę z filmu „Vaiana: Skarb oceanu”. Na zakończenie dzieci otrzymały legitymacje czytelnika oraz drobne upominki. Po uroczystości dzieci chętnie wypożyczały swoje pierwsze książki. Mamy nadzieję, że „pierwszaki” będą chętnie odwiedzały bibliotekę szkolną i czytały dużo książek.