Zaznacz stronę

Dnia 27 października, nasi pierwszoklasiści gościli w bibliotece szkolnej na uroczystości pasowania na czytelnika.

Głównym celem uroczystości było zapoznanie się z zasadami, których należy przestrzegać gdy uczniowie wypożyczają książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a w dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali legitymację czytelnika wraz ze słodkością. Uroczystość uświetniły występy koleżanek ze starszych klas.

Nasi najmłodsi uczniowie  odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Panie bibliotekarki zachęcały najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, a także korzystania z czytelni, w której mogą nie tylko czytać książki ale również grać w gry planszowe, pouczyć się, czy najzwyczajniej odpocząć.

Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.