Zaznacz stronę

Od wielu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.
        Z tej okazji, w dniach 11- 15 października, nasza biblioteka zorganizowała konkurs dla uczniów klas 5-8 pt. „Czy znasz tego pisarza?” Zadaniem uczestników było rozpoznanie przedstawionych na zdjęciach karykatur pisarzy. Prawidłowe odpowiedzi należało wpisać na karcie odpowiedzi, podając przy odpowiednim numerze pełne imię i nazwisko osoby widniejącej na zdjęciu. Laureatkami konkursu zostały: Hanna Stępień i Laura Kornacka z klasy 6a, które prawidłowo udzieliły odpowiedzi na wszystkie zadania, natomiast wyróżnienie otrzymała Nadia Makuch z klasy 5B.

                                                  


                                                       

W tym miesiącu również uczniowie z klas 2-3 w dniu 11 października przystąpili do pierwszego w tym roku szkolnym testu w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z książki Tiny Oziewicz „Co robią uczucia?”

                                                                        

Z okazji święta bibliotek odwiedzili nas także najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W dniach 19 i 20 października grupa 0A oraz klasy 1A i 1B uczestniczyły w zajęciach dotyczących bajkowych bohaterów oraz zapoznały się z zasadami dbania o książki. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki, układały puzzle wykazując się niesamowitą znajomością bajek. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu bibliotecznego „Z bajką i baśnią”.

                   

                               
       

                                 

                       

W tymże miesiącu obchodzone są również inne nietypowe święta. Zapraszamy do zapoznania się z nimi oraz innymi ciekawostkami, które znajdują się na tablicy w holu głównym szkoły. Zachęcamy również do śledzenia informacji o kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.