Zaznacz stronę

Poniedziałkowy dzień dbania o dobre relacje w świetlicy szkolnej:)

Dnia 20.03.2023r. w świetlicy szkolnej od wczesnego rana zaczęliśmy tworzyć pozytywne relacje między dziećmi. Zaczęliśmy od swojego własnego dzienniczka emocji. Dzieci otrzymały takie dzienniczki i samodzielnie je wypełniały emocjami, które im w dniu dzisiejszym towarzyszyły. Potem wykonywaliśmy zakładki z motywem serca, dzieci rozmawiały ze sobą o dobrych relacjach, problemach w szkole i pomysłach jak je rozwiązać. Świetlica wykonała tablicę na holu pt.,,Budujemy wspólne relacje” oraz zajęłyśmy się stworzeniem  kącika  karcianego, by na przerwach budować dobre, pozytywne relacje rówieśnicze. Następnie omówiliśmy opowiadania edukacyjne pt.,,Szczęście” i ,,Prawdziwa przyjaźń”. Potem dzieci wykonały  karty  pracy- ,,Co czyni Cię szczęśliwym? oraz ,,Połącz twarze dzieci z odpowiednimi emotikonami”.Tworzyliśmy miłą i serdeczną atmosferę:)