Czy dobrze znasz bibliotekę szkolną?

Każdy z Was przynajmniej raz odwiedził bibliotekę szkolną. Niektórzy bywali u nas często
i bardzo się z tego cieszymy. Niestety z powodu obostrzeń widujemy się z Wami dużo rzadziej niż byśmy chciały. Bardzo tęsknimy za naszymi czytelnikami i dlatego postanowiłyśmy sprawdzić czy nas jeszcze pamiętacie. W związku z tym mamy dla Was konkurs pt. „Czy dobrze znasz bibliotekę szkolną?”

Poniżej zamieszczamy 12 pytań konkursowych związanych z biblioteką. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 14 kwietnia pod adresem e-mail: biblioteka@sp21gdynia.pl
Zwycięzcą zostanie osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 kwietnia 2021r. O wynikach konkursu poinformujemy Was na stronie szkoły.

PYTANIA KONKURSOWE

1.W jakiej części szkoły znajduje się biblioteka szkolna?

2. Z ilu pomieszczeń się składa?

3. Jak mają na imię panie bibliotekarki?

4. Ile stanowisk komputerowych dla uczniów znajduje się w bibliotece?

5. Podaj tytuły 3 czasopism znajdujących się w czytelni.

6. Podaj imię i nazwisko autora książek polecanych przez bibliotekę
na stronie szkoły w 4 części „Czytadeł dla każdego…”

7. Wymień przynajmniej 3 rodzaje działów z książkami na jakie podzielony jest nasz szkolny księgozbiór.

8. Ile książek maksymalnie mogą wypożyczyć uczniowie klas 2-8.

9. Jak nazywa się uroczystość, podczas której uczniowie zostają czytelnikami naszej biblioteki?

10. Na ile dni maksymalnie można wypożyczyć książkę w bibliotece szkolnej?

11. Co powinien zrobić czytelnik, jeśli potrzebuje więcej czasu na przeczytanie książki?

12. Jak nazywa się komputerowy program biblioteczny w naszej szkole?

Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka. Życzymy miłej zabawy.

Pozdrawiamy,
Panie bibliotekarki