Zaznacz stronę

Wyjście na musical „Fauna” 2A

Dnia 7 grudnia uczniowie klasy 2A wybrali się kolejką SKM do Gdańska na przedstawienie teatralne „Fauna. Musical nieludzki”. Wspaniała opowieść, scenografia, kostiumy,  gra i głosy młodych aktorów sprawiły widzom mnóstwo radości.
 

„Fauna. Musical nieludzki” opowiada o zwierzętach i sposobach ich postrzegania przez ludzi. Jedną z głównych bohaterek jest Klara, dziewczynka, której beztroskie zabawy z ukochanym pieskiem Pimpkiem przerywa tragedia. Pimpek trafia do zwierzęcego raju, witany przez rozśpiewane surykatki. Jednak szybko okazuje się, że dla nowych zwierząt… prawie nie ma tam już miejsca – tak wiele z nich trafia tam w każdej chwili.

Obecni w zwierzęcym niebie muszą rozstrzygnąć palący problem, bo grozi im zamknięcie bram nieba dla nowych zwierząt, trafiających tu z ubojni i farm, ustrzelonych przez myśliwych czy ginących w wypadkach lub w wyniku innej działalności człowieka. W końcu rocznie zabija się na świecie 70 miliardów zwierząt, z czego ponad 50 miliardów na mięso i skóry.

Pomysłów na zmianę obecnego stanu rzeczy zwierzęta zbyt wiele nie mają. Pingwin proponuje się „ściaśniać”, ale wszyscy rozumieją, że to działanie poprawi sytuację tylko doraźnie. Pimpek pokłada nadzieje w swojej pani Klarze, która „na pewno coś wymyśli”. Dlatego pies znajduje sposób, by się z ukochaną panią skomunikować, ona zaś… poznaje mowę zwierząt. To pozwala dziewczynie zrozumieć skalę cierpienia i bólu zwierząt i wspólnie ze swoim pupilkiem podjąć walkę o lepszy los naszych „braci mniejszych”.

Spektakl pełen jest dowcipnych, ale wcale nie zabawnych w wydźwięku epizodów.”  autor: Łukasz Rudziński

Czytaj więcej na:
https://kultura.trojmiasto.pl/Nie-krzywdz-zwierzat-O-Faunie-Musicalu-nieludzkim-n156575.html#tri

Wstań i Walcz (feat. Amelia Wasak & Weronika Mania) – YouTube