Zaznacz stronę

           21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To również data, która ma przypomnieć, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.
          Z tej okazji, zgodnie z obietnicą, prezentujemy wyniki szkolnego konkursu poetyckiego, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-8.
Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce zajęła Oliwia Zając z klasy 8B za wiersz pt. „Gołąb 007”,
II miejsce przyznano Nikodemowi Ploc z klasy 7C za wiersz, pt. „Cóż za dziwny czas”.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy po powrocie do szkoły. Nagrodzone prace wezmą również udział w XI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję…”

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace konkursowe naszych laureatów.