Zaznacz stronę

W tegorocznym Wielkim Maratonie Czytelniczym wzięło udział 11 uczniów klas 2-3 z naszej szkoły. Przez kilka miesięcy dzieci czytały wybrane przez organizatorów lektury, z których następnie pisały test podsumowujący zdobytą wiedzę.

Z radością informujemy, że Igor Leśnik z klasy 3B został laureatem tegorocznej edycji konkursu na szczeblu ogólopolskim. Wśród uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów na etapie szkolnym są:

I miejsce – Igor Leśnik – 138 punktów
II miejsce – Weronika Dobek – 128 punktów
III miejsce – Zofia Grygiel – 120 punktów
Wyróżnienie – Jagoda Stankiewicz – 112 punktów
Wyróżnienie – Agata Pawelczyk – 110 punktów
Wyróżnienie –Dominik Chwiejczak – 101 punktów

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone po zakończeniu pandemii. Przekazujemy również fragment pisma od organizatorów WMC:

[…] „W tegorocznym konkursie protokoły końcowe nadesłały 204 szkoły i biblioteki. Wzięło w nim udział 3370 uczniów i 272 ich opiekunów z województwa Pomorskiego, Zachodnio-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Wielkopolskiego. Komisja Wielkiego Maratonu Czytelniczego po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 94 tytuły LAUREATA i 106 tytułów FINALISTY. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym Uczniom i ich Opiekunom, wszystkim Uczestnikom WMC „Spotkacie Nowych Przyjaciół”. Nagrody książkowe dla laureatów, finalistów
i wyróżnionych ufundowało Miasto Gdańsk.”

 

 

Zapraszamy do uczestnictwa w WMC w nowym roku szkolnym i do zobaczenia