Zaznacz stronę

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

W tegorocznym Maratonie Czytelniczym wzięło udział 24 uczniów klas 2-3 z naszej szkoły. Przez kilka miesięcy dzieci czytały wybrane przez organizatorów lektury, z których następnie pisały test podsumowujący zdobytą wiedzę. Wśród laureatów, którzy zdobyli największą ilość punktów na etapie szkolnym są:

I miejsce – Wojciech Mietlicki – 108 punktów
II miejsce – Anna Juniewicz – 106 punktów
III miejsce – Olena Bach – 95 punktów
Wyróżnienie – Nina Gładkowska – 90 punktów
Wyróżnienie – Igor Leśnik – 88 punktów

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone po zakończeniu pandemii. Przekazujemy również fragment pisma od organizatorów WMC:

[…] Gdańsk, dnia 12 maja 2020 r.

Do tegorocznej edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” adresowanej do klas II – III szkoły podstawowej zgłosiło się 199 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłały 193 szkoły. Maraton ukończyło 3327 uczniów pod opieką 240 szkolnych koordynatorów konkursu. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała: 106 (sto sześć) tytułów laureata, 143 (sto czterdzieści trzy) tytuły finalisty oraz 112 (sto dwanaście) wyróżnień.
Aby zakwalifikować się do poszczególnych grup należało uzyskać następującą ilość punktów: 
Laureaci 126 – 117 punktów
Finaliści 116-112 punktów
Wyróżnieni 111 punktów
Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk. O terminie i sposobie wręczenia nagród oraz dyplomów uczniowie i ich opiekunowie zostaną poinformowani w specjalnym komunikacie.

Zapraszamy do uczestnictwa w WMC w nowym roku szkolnym
i do zobaczenia.