Zaznacz stronę

Z ŻYCIA ZERÓWKI

Na planie zdjęciowym

Na planie zdjęciowym

Na planie zdjęciowym We wtorek zerówka brała udział w sesji fotograficznej. Była to świetna okazja do obserwowania przez uczniów pracy fotografa oraz  sprzętu używanego do wykonywania zdjęć.  Dzieci mogły zobaczyć ustawianie odpowiednich świateł do zdjęć, zmianę tła...

Lekcja poznawcza w Akwarium Gdyńskim

Lekcja poznawcza w Akwarium Gdyńskim

Zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim Dnia 6 marca zerówka wybrała się na zajęcia edukacyjne w ramach projektu "Spotkanie z Morzem Bałtyckim" do  Akwarium Gdyńskiego. Projekt jest dofinansowany przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta i ma na celu popularyzację wiedzy...

Lekcja w bibliotece

Lekcja w bibliotece

Lekcja w ramach projektu "Zima z bajką i baśnią" Dnia 4 marca klasa 0a wzięła udział w lekcji bibliotecznej "Polskie bajki i baśnie" w ramach projektu "Zima z bajką i baśnią". Dzieci wysłuchały czytaną przez Panią Bogusię bajkę "Żelazne trzewiki" oraz obejrzały...

Konkurs plastyczny “Zabawy i sporty zimowe”

Konkurs plastyczny “Zabawy i sporty zimowe”

Wyniki konkursu plastycznego "Zabawy i sporty zimowe" W dniu 2 marca  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zabawy i sporty zimowe" dla klas 0-III.  W konkursie wzięło udział 23 dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu  za udział  i przygotowanie...

Tydzień Jurajski

Tydzień Jurajski

DINO Zabawy Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć Panie i uczniowie klasy 0 podczas „Dnia Dinozaura”. Dzieci przyniosły do szkoły figurki...

Warsztaty kulinarne w Pizza Hut

Warsztaty kulinarne w Pizza Hut

Warsztaty kulinarne w Pizza Hut PIZZA! Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 0 A. W dniu 26 lutego  dzieci...

Zabawy zimowe na dywanie

Zabawy zimowe na dywanie

Zabawy zimowe na dywanie Zima w tym roku udaje wiosnę, a więc o zabawach i sportach zimowych mówimy tylko w teorii.

Walentynkowo

Walentynkowo

Walentynkowo  W dniu 14 lutego w zerówce było walentynkowo. Na zajęciach dzieciaki rozważały o miłości, przyjaźni oraz sposobach jej wyrażania, a także zastanawiały się, dlaczego akurat serce jest symbolem miłości i jaka jest róznica między "kochać" a "lubić"....

Wizyta u szkolnego stomatologa

Wizyta u szkolnego stomatologa

Zajęcia w gabinecie stomatologicznym W ramach działań związanych z doradztwem zawodowym w szkole oraz nabywania i kształtowania nawyków prozdrowotnych, dnia 05.02.2020 r. odwiedziliśmy szkolny gabinet stomatologiczny. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom...

Zamek Królowej Śniegu

Zamek Królowej Śniegu

Zamek Królowej Śniegu W dniu 4 lutego klasa 0A wybrała się na przedstawienie pt. "Królowa Śniegu" wystawione przez Teatr Współczesny w Krakowie. Najbardziej znana baśn Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających...

Ulepimy dziś bałwanka?

Ulepimy dziś bałwanka?

Ulepimy dziś bałwanka? Zima w tym roku nie sprzyja zabawom na śniegu, więc zostało nam tylko lepić papierowych bałwanków.

Słoniowa zabawa

Słoniowa zabawa

Słoniowa zabawa W ostatni dzień stycznia dzieciaki z zerówki miały świetną zabawę - własnoręcznie zrobiły słonia do ćwiczeń oddechowych. Najwięcej frajdy dzieciom sprawiała trąba słonia, rozwijająca się podczas dmuchania w słomkę.

Zerówkowe węże

Zerówkowe węże

Zerówkowe węże Zainspirowane  żywą lekcją o gadach dzieciaki z zerówki postanowiły wykonać papierowe węże. Każdy bardzo się starał, aby jego wąż był najładniejszy. Podczas zabawy dzieciaki wkładały je na głowę, owijały wokół szyi oraz naśladowały syczenie i ruchy...

Lekcja z gadami

Lekcja z gadami

Lekcja z gadami W dniu 30 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody dotyczącej biologii i warunków życia gadów. Mogli zobaczyć egzotyczne gatunki węży: pytona tygrysiego, pytona tygrysiego - albinosa. Dużą atrakcją było dotknięcie,...

Zabawa Karnawałowa

Zabawa Karnawałowa

Zabawa karnawałowa  Dnia 10 stycznia w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy. Dzieci z klas 0-III przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnili niezawodni uczniowie klas starszych. Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek,...

Wizyta w Fabryce Elfów

Wizyta w Fabryce Elfów

Wizyta w Fabryce Elfów Dnia 18 grudnia Zerówka wybrała się na wycieczkę autokarową do Fabryki Elfów w Gdańsku.  Podczas magicznej podróży po Wielkiej Fabryce Elfów, pod opieką elfa przewodnika, odwiedziliśmy 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekało wiele aktywności...

Pieczenie pierników

Pieczenie pierników

Świąteczne warsztaty kulinarne Wspólne pieczenie to doskonała zabawa - o tym mieli okazję przekonać się uczniowie klasy 0A podczas warsztatów kulinarnych w restauracji "Bliżej", gdzie z pomocą kucharzy piekli i ozdabiali pierniczki. Zapach pysznych pierników roznosił...

Mikołajkowe zabawy

Mikołajkowe zabawy

Mikołajki w zerówce Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, Mikołajki. Każdy kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Od rana zrobiło się bardzo świątecznie. W oczekiwaniu na miłego Pana z wielkim czerwonym workiem, dzieciaki stroiły...

Świąteczne warsztaty z rodzicami

Świąteczne warsztaty z rodzicami

Fabryka bałwanków Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w klasie 0A. W dniu 5 grudnia zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Celem warsztatów było wykonanie ozdób świątecznych na Festyn "Dar serca".  Przy dźwiękach...

Zerówka z wizytą u seniorów

Zerówka z wizytą u seniorów

Zerówka z występem "Droga do Wolności" w Centrum Aktywności Seniora W dniu 4 grudnia klasa 0A wystąpiła z programem artystycznym "Droga do Wolności" przed seniorami w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. Przedszkolaki wybrały się tam, by jeszcze raz przypomnieć sobie i...

Misiowe święto trwa!

Misiowe święto trwa!

Wyprawa po nagrody! Już od ponad 100 lat pluszowy miś towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieląc z nimi radości i troski. Przez ten czas stał się także ulubionym bohaterem literatury dziecięcej i śmiało wkroczył do świata bajek. Ta popularna zabawka ma nawet...

Dyniowo i wesoło

Dyniowo i wesoło

Dynie małe, dynie duże,dynie w dole, dynie w górze.Dynie z lewej, dynie z prawej,dynie kręcą się w zabawie. Dynia - ogromne, radośnie kolorowe warzywo, kojarzące się nieodmiennie z jesienią. Dynia nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych w ogrodzie, lecz także mile...

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Obejrzyj film i zdjęcia z debiutanckiego przedstawienia dzieci z Zerówki z okazji Święta Niepodległości

Świętujemy urodziny Misia

Świętujemy urodziny Misia

Tort dla Misia Małe lub duże, miękkie i puchate, często mocno zniszczone od ciągłego przytulania!  Takie są pluszowe misie. Ma je praktycznie każde dziecko. A i dorośli chętnie wspominają dzieciństwo, biorąc do ręki pluszaka. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na...

Misiowe przytulanki

Misiowe przytulanki

Misiowe przytulanki Zwykły brązowy czy biały ręcznik nie ma w sobie nic pięknego, ale za to ułożony na kształt misia może stać się miłą Przytulanką. 

Wizyta pszczelarza

Wizyta pszczelarza

Warsztaty pszczelarskie  Podczas warsztatów pszczelarskich dzieci poznały fascynujący świat pszczół, zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek. Mogły z bliska obserwować pszczoły w szklanym ulu. Miały również przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza oraz...

Lekcja w bibliotece szkolnej

Lekcja w bibliotece szkolnej

Lekcja biblioteczna z okazji “Dnia postaci z bajek” Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania...

Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze

Starszaki czytają młodszym dzieciom  W interpretacji ośmioklasistek słuchaliśmy bajkę o "Nudzimisiach i przyjaciołach". Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy ilustracje i śledziliśmy losy bohaterów. 

Wyjście do teatru

Wyjście do teatru

Wyjście do teatru Dnia 19 listopada 2019r. zerówka wybrała się do Sali Port Gdynia na przedstawienie teatralne pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia   urzekli nas swoją energią i kreatywnością przy wprowadzaniu w magiczny świat...

Dzień warzyw i owoców

Dzień warzyw i owoców

Stoisko Jabłuszko W dniu 31 października w naszej szkole odbyła się coroczna prozdrowotna impreza „Dzień Warzyw i Owoców”. Akcja ta była przypomnieniem jak ważne są w codziennym żywieniu owoce i warzywa, szczególnie dla młodych, rozwijających się organizmów. Całości...

Aktywnie i wesoło

Aktywnie i wesoło

Aktywnie i wesoło Dzieci w wieku przedszkolnym mają niewyczerpane pokłady energii, dlatego też uwielbiają się gimnastykować. Ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają przedszkolakom wszechstronny rozwój motoryczny. Na zajęciach ćwiczą ogólna sprawność, koordynację ruchową, a...

Sówki zerówki

Sówki zerówki

Sówki zerówki Korzystając z ostatnich ciepłych dni jesieni dzieci z grupy "0A" wybrały się na spacer w okolicach szkoły w poszukiwaniu kolorowych jesiennych liści. Każdy przedszkolak zbierał swój dobytek do woreczka foliowego, aby na zajęciach wykonać pracę plastyczną...

Zerówka w kinie

Zerówka w kinie

Wyjście do kina Dnia 23 października zerówka wybrała się do kina na film edukacyjny z prelekcją "Mali giganci", który przeniósł małych widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten...

Na poczcie

Na poczcie

Wyjście na pocztę Przedszkolaki coraz lepiej orientują się w otaczającym je środowisku - warunkuje to zwiedzanie miejsc naszego osiedla. W ramach zajęć tematycznych dzieci tym razem wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą...

Jesienne lampiony

Jesienne lampiony

Nasze jesienne lampiony Jesień, to czas kiedy potrzebujemy więcej ciepła i światła:) Wykonane przez dzieciaki z zerówki lampiony na pewno wprowadzą światło, ciepło i piękno do ich domów.

Nie nudzimy się jesienią!

Nie nudzimy się jesienią!

W zerówce gości jesień. Przedszkolaki wykonują jesienne pracy, tylko nie w ogrodzie, a plastyczne!

Barwy jesieni w zerówce

Barwy jesieni w zerówce

BARWY JESIENI W ZERÓWCE Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.Dlatego 9 października dzieci z grupy "0A" korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu...

Dzień Chłopaka w zerówce

Dzień Chłopaka w zerówce

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE W dniu 30 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Czas upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Nie zabrakło także konkursów dla chłopców, gdzie musieli się wykazać manierami, wiedzą i wytrwałością. Dziewczynki złożyły...

Zdrowe odżywanie w zerówce

Zdrowe odżywanie w zerówce

ZDROWE ODŻYWANIE W ZERÓWCE Dnia 27 września dzieciaki z grupy " 0" przyniosły do szkoły różne owoce. Póki Panie kroiły owoce, dzieci określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę.  W końcu nadeszła chwila kiedy mogły zacząć nadziewać na patyczki gotowe owoce,...

Wizyta zerówki w sokarni

Wizyta zerówki w sokarni

WIZYTA ZERÓWKI W SOKARNI Dnia 18.09.2019 r. dzieci z klasy "0a" w ramach zajęć poglądowych z robienia świeżych soków wyciskanych udali się z wizytą do Sokarni  przy ul. 10 Lutego w Gdyni.Wyjście do sokarni było poprzedzone zajęciami o tematyce "Dbamy o nasze zdrowie",...